تماس با ما:

02166811600

جزئیات وبلاگ

سوله صنعتی

سوله صنعتی : در این مقاله ما سعی داریم مطالب مفید وکاربردی در مورد سوله صنعتی و چگونگی آن با شما به اشتراک بگذاریم تا مطالب ارزنده ای را در این باره کسب کنید تا نتایج بهتری در املاک هیراد با ما بگیرید .

سوله چیست و چه کاربردی دارد ؟

سقفی شیب دار دارد .

سوله ها از اتصال اسکلت های فلزی ساخته میشوند و در داخل سوله به کار گرفته می شود و سپس در مکان مورد نظر نصب می گردند .

شاید برای شما هم سوال باشد که سوله چیست و چه ویژگی هایی دارد . تصور کنید در خیابان های یک شهرک صنعتی بزرگ در حال قدم زدن هستید. دو سمت خیابان سازه های متحد الشکلی را مشاهده می کنید که دهانه ورود آنها نسبتاً بزرگ بوده ، در طول های کشیده ساخته شده و سقف شیب دار دارند .

آنچه شما در حال نظاره آن هستید، تعداد زیادی سوله صنعتی است که کارخانجات بزرگ و گروه های تولیدی گسترده ای را در خود جای می دهند . ما در املاک صنعتی هیراد ، بهترین راه دستیابی به سوله استاندارد را برای کارفرمایان فراهم نموده ایم تا با حداقل 30 درصد صرفه جویی در هزینه ها ، همه بتوانند سوله آماده تحویل را تجربه کنند . اگر عمیق تر به دنبال بررسی هستید و می خواهید بدانید که اساساً سوله و چه کاربری هایی دارد، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید .

انواع ساخت سوله های صنعتی :

 سوله خرپایی ( سوله سبک ، سوله HSS ، سوله سبک قوسی ) (بهترین نوع سوله هستند)

سوله خرپایی  سوله ای با مزایای فراوان میباشد . از مزایای آن می شود به قیمت مقرون به صرفه آن اشاره نمود ارزانی که دارا است ، وزن نادر ، مقاومت بالا نسبت به بقیه کارگاه ها ، امکان بسط دهانه ، امکان استعمال از جرثقیل های سقفی و… میباشد .

 سوله UBM

سوله تیرورقی

کدام شرکت ها قادر به ساخت سوله هستند ؟

کاربرد سوله سازی

سوله های صنعتی ( مانند : یخچال فریزر های صنعتی )

سوله های تعمیرگاه ها

سوله های نمایشگاهی

سوله های شهربازی

کارخانه های ورزشی ( مانند : استخرها )

پارکینگ ها

صنعت های ( مانند : کشتی سازی )

ساخت سوله :

پباده سازی بنا و سوله مورد نظر

 تشکیل داد بنا و سوله

 مرحله تمیز کاری سوله

 اجرای سوله و سازه مورد نظر

سوله صنعتی به طور کلی نوعی سوله است که کاربردهای متفاوتی داشته و در واقع مکانی است که فضای گسترده و مسقف است . استفاده از این سوله ها در کشور ما همچون دیگر کشورها مرسوم شده است . به طور کلی باید بدانید سوله ها سازه های فلزی بسیار بزرگ هستند که اگرچه در گذشته استفاده های کمتری داشتند اما امروزه از آن در موارد مختلفی به کار برده می شوند .

سوله صنعتی بزرگ
سوله صنعتی بزرگ

سوله صنعتی چیست ؟

شنیدن نام سوله به طور حتم افراد زیادی را به یاد سالن های بزرگ انداخته که در گذشته از آن تنها برای نگهداری کالا یا به عنوان سالن ورزشی استفاده می شده است اما امروزه کاربردهای زیادی پیدا کرده است . با این حال در عبارت کوتاه تر می توان گفت سوله ها سازه هایی با سقف شیبدار هستند که طبق محاسبات فنی خاص طراحی شده و دارای دهانه های بزرگ هستند . عمدتا از این سوله ها استفاده های صنعتی شده که شامل سالن های تولید ، کارگاه ها ، کارخانه ها ، تالارها نمایشگاه ها و دیگر مکان ها می باشد . حال اگر بخواهیم مهمترین اجزای سوله را معرفی کنیم می ‌توان به پوشش سقف ، پوشش دیوارها و نهایتا کف سوله اشاره کرد که امروزه هر کدام از این موارد با استفاده از متریال خاصی تهیه می شود .

سقف سوله های صنعتی :

همانطور که گفته شد یکی از بخش‌ های مهم سوله های صنعتی ، سقف سوله می باشد که از قدیم با استفاده از شیروانی های ساده ساخته می شده و امروزه با توجه به پیشرفته تر شدن جوامع متریال های پیشرفته و مدرن تری از آن روانه بازار شده است . در این بین لازم است بدانید استفاده از ساندویچ پنل سقفی یکی از بهترین و پرکاربردترین پوشش های سقف سوله بوده است . همچنین از موارد دیگری نیز برای سقف سوله ها استفاده می شود که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت .

در خصوص طراحی پوشش سقف سوله باید بدانید که امر طراحی برای سوله های صنعتی کاری تخصصی را بسیار دقیق بوده به طوری که فاکتورهای مهمی در این طراحی در خیل می ‌باشد و اگر به این فاکتورها توجه نشود باید هزینه گزافی تحمل شود در حالی که استحکام و پایداری سازه نیز تضعیف خواهد بود به طوری که در ابتدا برای طراحی سقف سوله باید به کاربری آن دقت شده و سپس متناسب با این کاربری اقدام به استفاده از نوع خاص این پوشش ها شود .

انواع سوله با کاربری صنعتی :

همانطور که گفته شد امروزه از سوله های صنعتی استفاده های زیادی شده که این امر موجب شده است که این سوله در دسته های مختلف قرار بگیرد . در خصوص انواع سوله صنعتی باید دقت کنید که یکی از این سوله ها، سوله سبک خرپایی بوده که به عنوان به روز ترین سوله نیز شناخته می شود . این سوله ها قابلیت نصب با جرثقیل را داشته و سقف آنها به صورت قوسی اجرا می شود و همچنین قیمت تمام شده آن نیز بسیار پایین می باشد . دیگر نوع سوله صنعتی ، سوله تیر ورقی بوده که به عنوان مرسوم ترین سوله ها شناخته شده که از زمان قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است . مرسوم بودن این سوله ها به دلیل بهتر بودن آن نبوده بلکه دلیل اصلی آن  است که در دانشگاه های ایران بیشتر در خصوص نحوه نصب سوله های تیر ورقی صحبت شده و آموزش های لازم در خصوص سوله های به روز ارائه نمی‌ شود . سوله های یو بی ام نیز نوع جدیدی از سوله صنعتی است که آن را با فرم دادن و نرم کردن ورق های گالوانیزه می سازند .

سوله صنعتی ارزان
سوله صنعتی ارزان

اجزا سوله عبارتند از :

ستون ( column )

رفتر والپست  (  wall post)

پرلین ( z purlin )

تیر کرین ( crane Beam )

میل مهار یا سگراد ( anchor rode )

بولت ( Bolt )

باد بند

سقفی و دورتادور ( Brace )

کف ستون ( Base plate )

قوطی( Box )

تیر ( Beam )

آب چکان تکیه گاه جرثقیل یا براکت مراحل اجرای پروژه

طول استاندارد سوله :

طول استانداردی که برای سوله ها در نظر گرفته می شود، ۹۰ متر می باشد .

از عواملی که سبب تاثیر هر چه بیشتر تغییرات دمایی بر سوله ها می شود ، طول سوله می باشد و هر چه طول سوله بیشتر باشد این تاثیرات روی استحکام سوله ها بیشتر خواهد بود .

عرض سوله :

به طور معمول عرض استاندارد برای سوله در حدود ۲۰ الی ۳۰ متر در نظر گرفته می شود .

عرض سوله ها یکی موارد تعیین کننده در استاندارد بودن سوله است .

ارتفاع مناسب سوله :

در نظر گرفتن ارتفاع مناسب برای سوله ها تاثیر بسیاری در میزان هزینه ها و آهن های مصرفی می گذارد که ارتفاع مناسب و استاندارد برای سوله ها به اندازه ۴ الی ۲۵ متر است .

شیب سوله :

به طور استاندارد شیب سوله ها به اندازه ی طول دهانه آن ها بستگی دارد و به طور معمول حدود ده الی سی درصد طول دهانه می باشد .

قیمت سوله :

یکی از بیشترین سوالاتی که از واحد فروش ما پرسیده می شود این است که : قیمت هر متر مربع سوله سبک چقدر است ؟ خب در جواب باید گفت که نمی توان سریعا و بدون هیچ مشخصاتی، قیمت ساخت سوله را تعیین کرد. بلکه قیمت هر متر مربع سوله استاندارد ( سوله سبک ، سوله تیر ورقی ، سوله ubm ) اعم از مصالح ، ساخت  رنگ آمیزی اجرا در محل در حال حاضر از 500,000 تومان ( پانصد هزار تومان ) الی 1,800,000 تومان ( یک میلیون و هشتصد هزار تومان ) قابل پیش بینی است .

قیمت سوله در هر متر مربع سوله ، ارتباط مستقیم دارد با وزن در هر متر مربع سوله .

هر چقدر دهانه و ارتفاع یک سوله بزرگتر باشد فشار بیشتری را باید سازه تحمل کند و در نتیجه فولاد بیشتری مصرف می کند و وزن سازه بالاتر می رود و در نتیجه قیمت ساخت سوله هم افزایش پیدا می کند .

یکی دیگر از مواردی که در قیمت سوله تاثیر گذار است این است که سوله باید دارای دفترچه محاسبات صحیحی باشد که سازمان نظام مهندسی ، آن را تایید کند در این صورت مطمئنن سوله کاملا استاندارد است . اما می توان قیمت سوله را با در نظر نگرفتن نکات مهم در دفترچه محاسبات سوله  پایینتر آورد ( منظور این است که سوله غیر استاندارد باشد ) و با قیمت پایینتر هم ساخت اما اگر هم بتوانید مجوز ساخت بگیرید مطمئناٌ با نشست یک برف و یا یک باد و زلزله سنگین سوله ریزش می کند و خراب میشود (در صورتی که دفترچه محاسبات نداشته باشد ) ، پس حتما قبل از ساخت سوله از استاندارد بودن سوله ، از طریق مبادی ذیربط اطمینان حاصل فرمایید .

فروش سوله صنعتی :

در املاک هیراد انواع خرید و فروش و رهن و اجاره ی سوله در مناطق مختلف انجام میشود و برای راهنمایی از وضعیت فروش سوله میتوانید با شماره تماس : 66811600-021 تماس حاصل نمایید . کارشناسان ما آماده ی پاسخ گویی به سوالات شما در این ضمینه و یاری رساندن به شما برای خرید بهتر هستند .

سوله صنعتی بزرگ
سوله صنعتی بزرگ

اجاره سوله :

بدر بحث اجاره سوله کادر مجرب و تیم قوی املاک هیراد همواره توانسته در مناطق مختلف درخشش خود را داشته باشد ، بدون حتی یک پرونده ناموفق یا رجوع مجدد . اجاره سوله و قیمت گذاری آن بسته به مواردی که بالاتر ذکر کردیم و امکاناتی که یه سوله دارد ارزش گذاری میشود که همواره کارشناسان املاک هیراد در این زمینه از 0 تا 100 کار همراه شما خواهند بود .

در املاک هیراد کارشناسان ما ، این توانمندی را دارند که بهترین پاسخ ها را برای مشکلات و مسائل مرتبط با سوله را برای شما فراهم آورند تا بدین ترتیب بتوان صفر تا صد پروژه را بهتر پیش ببرید . طبیعتاً جلوگیری از اشتباهات مکرر که از آنها به عنوان گلوگاه نام برده می شود ضرورت بالایی دارد و با این کار، در وقت و هزینه مشتری به نحو شایسسته ای صرفه جویی خواهد شد . در املاک هیراد با ما با کارشناسان مجرب باشید تا با موفقیت از این گلوگاه ها عبور کنید و به نتیجه ی مطلوب خود دست پیدا کنید . با مشاورین ما در ارتباط باشید : 09121213368

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرتان را بنویسید