تماس با ما:

02166811600

جزئیات وبلاگ

سالن صنعتی

سالن صنعتی ، سالن یا سوله از اجزای مختلفی تشکیل میشود که در کنار هم بودن این اجزا باعث تشکیل یا سالن یا سوله میشود، در این مقاله میخواهیم شما عزیزان را با سوله صنعتی بیشتر آشنا کنیم.

 جهت خرید یا مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید: 09121213368

سوله یا سالن چیست؟

به طور خلاصه می توان گفت که سوله ها نوعی سازه بسیار زیبا و مقرون به صرفه هستند که در زندگی و صنایع امروزی مانند کشاورزی، تولید و .. بسیار کاربرد دارد. اهمیت این سازه زیبا  مقرون به صرفه سبب شد که بیشتر در مورد آن صحبت کنیم،

در واقع سوله یک سازه فلزی با سقف شیبدار است که برای طراحی و ساخت آن محاسبات فنی خاصی در نظر گرفته می شود. این سازه فلزی به گونه ای طراحی می شود که هیچ ستون میانی در محیط داخلی آن تعبیه نمی شود چرا که اصلا در زمان ساخت این سازه های فلزی تمرکز طراحان به ساخت سازه ای با محیط بدون ستون میانی است.

برای این سازه های فلزی و با اهمیت تعریف های زیادی وجود دارد. مثلا در زبان انگلیسی به سازه های مثلثی شکل (shed)سوله گفته می شود. که نوع این سازه فلزی با توجه به کاربردش تعیین می شود. مثلا به سازه های فلزی که مخصوص صنعت باشد industrial shed و سازه هایی که مخصوص ورزش باشد  sports hallمی گویند.

کاربرد سوله ها در چه مکان هایی است؟

سوله ها در مکان های مختلف و برای موارد مختلفی کاربرد دارند از جمله:

 • کارخانجات
 • انواع انبار ها
 • آشیانه هواپیما
 • انواع سالن های صنعتی
 • سالن‌های همایش
 • سالن‌های ورزشی
 • سالن اجتماعات و نمایشگاه‌ها
 • مرغداری‌ها و دامداری‌ها
 • و…
سالن صنعتی فتح
سالن صنعتی فتح

 

از مزایای این سازه های فلزی قیمت بسیار مناسب آن هاست که همین مساله سبب شده امروزه این سازه فلزی بسیار زیبا در مکان های متعددی کاربرد داشته باشد. همچنین از نظر طراحی این سازه ها با ساختمان های معمولی متفاوت هستند. این سازه های فلزی دارای یک دهانه بزرگ هستند که این ویژگی آن ها سبب شده در ساختشان از تیر ورق استفاده شود.

همچنین اگر بخواهید متوجه شوید که این سازه های فلزی زیبا و مقرون به صرفه در چه مکان هایی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند باید بدانید از آنجایی که این سازه ها بسیار مقرون به صرفه هستند لذا در انجام کارهای صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو امروزه این سازه های فلزی معمولا در اسکلت ساختمان ها، مرغداری ها، فروشگاه ها و هایپر مارکت ها و همچنین برای ساخت کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و کاری، سالن های ورزشی و همایش و مجالس، تعمیرگاه ها پارکینگ خودرو ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

اجزای اصلی یک سوله شامل موارد زیر است:

 • ستون‌ها
 • تیرها
 • پروفیل
 • استراد
 • بادبند
 • رفترها
 • میل مهار
 • پیچ و مهره

سالن یا سوله از اجزای مختلفی تشکیل میشود که در کنار هم بودن این اجزا باعث تشکیل یا سالن یا سوله میشود

بنابراین عدم وجود یکی از این اجزا می‌تواند منجر به بروز مشکل شود. این اجزای سازنده همگی می‌توانند روی وزن سوله تأثیر گذارند. البته وزن یک سوله و یک سالن صنعتی به عوامل مختلف دیگری نیز بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به میزان ارتفاع ستون‌ها، طول دهانه سالن، داشتن جرثقیل سقفی، نوع مصالح مصرفی، منطقه نصب و راه‌اندازی سوله از جهت وزش باد و میزان بارش برف اشاره کرد. بنابراین مهندسان پدکا با در نظر گرفتن تمامی این موارد شروع به طراحی و ساخت یک سوله خواهند کرد. همه این موارد، در هزینه ساخت سوله تاثیرگذار است.

 

 سالن صنعتی بزرگراه فتح
سالن صنعتی بزرگراه فتح

خرید سالن صنعتی

برای افرادی که به دنبال سالن صنعتی برای خرید هستن پیدا کردن یک مکان ارزان قیمت برای شروع کار و راه اندای کسب و کار می تواند مزیت های فراوانی را به دنبال داشته باشد. برای مثال به شما این امکان را می دهد تا متوجه شوید که آیا فعالیت مورد نظر سود خوبی را به همراه دارد و  بازار کار آن پر رونق است یا خیر.

 اگرچه برنامه ریزی دقیق نقش بسیار مهمی در بازگشت سرمایه ای که برای راه اندازی کسب و کار صرف کرده اید را ایفا می کند، اما خرید سالن با نرخ مناسب نیز تا حد قابل توجهی می تواند در صرفه جویی هزینه ها موثر باشد، به همین دلیل است که بیشتر افراد سعی دارند یک سالن ارزان قیمت را خریداری کنند.

ویژگی های سالن خوب

بهترین سالن چه مشخصاتی دارد؟ مطلع بودن از ویژگی های بهترین سالن به شما این امکان را می دهد تا در زمان خرید سالن دچار سردرگمی و تردید نشده و همچنین مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید، یکی از مهمترین ویژگی های انواع سالن های خوب این است که برای طراحی و ساخت آنها متریال و مصالح با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد.

 به علاوه دارای سبک مدرن و به روز و فضای کافی برای اجرا کردن و انجام فعالیت یا شغل موردنظر می باشد، یکی دیگر از مهمترین ویژگی های سالن خوب این است که دارای سبکی متناسب با  نوع فضا و کاربرد آن می باشد، توصیه می شود که در زمان انتخاب سالن حتما این مشخصات را مدنظر قرار دهید. از آنجایی که هر یک از سالن ها کاربرد و طراحی خاصی دارند به همین جهت خرید سالن می تواند با توجه به اهداف گوناگونی انجام گیرد، لازم به ذکر است که وجود مشاغل متنوع منجر شده تا هر یک از سالن ها کاربردهای مختلفی داشته باشند.

 همچنین طراحی و ساخت آنها با سبک های متفاوت انجام شود، در حقیقت باید گفته شود که متنوع بودن کاربردها و موارد استفاده سالن ها به عنوان مهمترین و اصلی ترین دلیل یکسان نبودن قیمت آنها به شمار می آید.

 یکی از مهمترین نکاتی که افراد باید در زمان انتخاب سالن مورد توجه قرار دهند این است که ابتدا هدف خود را از خرید آن به طور دقیق تعیین کرده و سپس برای خرید سالن متناسب با کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارند اقدام نمایند، زیرا عدم انتخاب صحیح سالن باعث شکست در کسب و کار می شود.

خرید و فروش سوله یا سالن صنعتی:

همین دلیل مراحل خاک برداری، تسطیح، ریختن مگر، آجر چینی برای قالب، آرماتور بندی و بتن ریزی حذف می‌شود. از این رو در هزینه و وقت شما بسیار صرفه جویی شده و به نفع شما خواهد بود.

قابلیت جابه جایی در این نوع از سوله های سبک باعث می شود تا راحتی در جمع آوری و مجددا در نقطه ای دیگر برپا نمودن ان ها سخت نباشد و باعث پرداخت هزینه های گزاف برای کارفرما نشود.

از همین لحاظ سازه ای استثنایی برای ساخت کارگاه ها، اسکان کارگری، احداث کمپ برای شرکتها و نهادها و دیگر بخش ها می باشد. بنابراین خرید و فروش سوله یا ساخت آن طرفدار زیادی پیدا کرده است .

فروش سوله سبک ویژگی‌های زیادی دارد که توجه افراد را به خود جلب کرده است و در بسیاری از پروژه‌ها از این نوع سازه برای اسکلت استفاده می‌شود. البته سوله سبک تنها بخشی از صنعت سوله سازی محسوب می‌شود و گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد:

سوله فوق سبک یا همان سوله لوله ‌ای

سازه های ورقی خود نگهدارنده

سازه های چادری

البته کاربرد اصلی سوله سبک صنعتی در جاهایی است که نیاز به دهانه بزرگ باشد.

سالن_صنعتی_2
سالن_صنعتی_2

انواع سوله یا سالن صنعتی چیست؟

در کل میتوان گفت کسب و کار شما میتواند به طور کلی سوله مود نظر شما را مشخص کند. سوله مورد نظر باید به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. سوله و املاک صنعتی به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی می شود:

 • انبار
 • کارگاه تولیدی
 • فضای انعطاف پذیر (ترکیبی از انبار و کارگاه تولیدی)

هر کدام از این ملک های صنعتی با توجه به نیاز شما مورد استفاده قرار میگیرد،

انبار عمدتاً برای نگهداری و توزیع محصولات استفاده می شود.

مرکز توزیع نوعی انبار است که برای توزیع محصولات استفاده می شود، اما بخشی از فرآیند ساخت یا مونتاژ نیست.

یک انبار ممکن است به تجهیزاتی برای بسته بندی و برچسب زدن محصولات و آماده سازی برای حمل و نقل نیاز داشته باشد.

همچنین سوله تولیدی یا کارگاه تولیدی مکانی است که محصولات تولید یا مونتاژ می شود. بسته به نیازهای شما، این نوع فضا ممکن است نیاز به ویژگی های خاصی داشته باشد. مانند کف های تقویت شده، منابع برق با ولتاژ یا آمپر بالا، ارتفاع سقف خاص و…

بنابراین، باید تعیین کنید که آیا به دنبال مکانی برای: تولید محصول، ذخیره محصول، بسته بندی و ارسال محصول یا ترکیبی از این سه هستید.

سالن صنعتی
سالن صنعتی

 

املاک صنعتی هیراد با برترین برند املاک صنعتی با بیش از ۲۰ سال تجربه، با کادری مجرب و فایلینگ قوی جهت خرید ،فروش ، رهن و اجاره کارخانه، کارگاه ، سوله ، انبار ، دفتر اداری و…آماده مشاوره و تنظیم عقد قراداد با شما مشتریان محترم می باشد.

راههای ارتباطی ما :

www.Amlakhirad.com ، www.Hiradmelk.com

تلفن تماس: 02166811600 __ 09121213368

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرتان را بنویسید