تماس با ما:

02166811600

جزئیات وبلاگ

رهن دفتر اداری

رهن دفتر اداری
آیا شما به عنوان فردی که به دنبال خرید و رهن دفتر اداری میباشد اطلاعات کافی در رابطه با این نوع املاک را دارید؟ در این موقعیت باید به چه نکاتی توجه شود؟ باید بگوییم بعد از اینکه ملک اداری و تجاری مورد نظر خود را پیدا کردید باید در یک دفتر مشاور املاک معتبر مبایعه نامه تنظیم کنید برای انجام این کار باید موارد ذیر را به یاد داشته باشید.
در هنگام تنظیم مبایعه نامه حتما مالک باید حضور داشته باشد.
اصل سند مالکیت باید همراه مالک باشد و خریدار باید آنرا روئیت کند.
نوع کاربرد ملک بسیار اهمیت دارد ، زیرا دفتر کار یا میتواند موقعیت اداری داشته باشد یا ملک اداری باشد یعنی شهرداری جواز اداری به آن ملک واگذار کرده باشد .
شما باید تعهداتی که در مبایعه نامه ذکر شده را به خوبی مطالعه نمایید و اگر ابهامی در آن وجود داشت جهت شفاف سازی از مشاور املاک سوال نمایید.
بابت تمام وجوه و چکهای پرداختی از فروشنده رسید دریافت نمایید.
بعداز امضای مبایعه نامه اصل آن راتحویل بگیرید.
اصل سند مالکیت بعد از تنظیم مبایعه نامه در املاک سپرده میشود و از تنظیم کننده مبایعه نامه بخواهید تا در متن مبایعه نامه این موضوع ذکر شود.
باید دقت داشته باشید که قبل از انتقال مالکیت از سازمان تامین اجتماعی استعلامی مبنی بر نداشتن بدهی بگیرید تا ملک مورد معامله فاقد بدهی به تامین اجتماعی باشد. زیرا ممکن است پیگیری نکردن این موضوع موجب خسارات مالی برای خریدار شود.
مسلما همه ی ما این روزها ، به دلیل شرایط اقتصادی یا سیاسی خاصی که در جامعه مان حکمفرماست ، تا حدودی با گرانی و مشکلات مالی خود و محیط پیرامون ، دست و پنجه نرم میکنیم و در تلاشیم تا میتوانیم از هزینه های زندگی خود کم کرده
و فشار مالی زیادی را متحمل نشویم . این موضوع بیشتر از هر چیزی بر کسب و کار ، بازار شغل ، صنعت تولید ، و از این قبیل موارد ، تاثیر بسزایی دارد .
در مورد خرید یا رهن دفتر اداری یا هر ملک دیگری نیز این گرانی تاثیر زیادی داشته است . افرادی که در گذشته به راحتی میتوانستند ، به خرید و فروش ملک به چشم یک سرمایه گذاری نگاه کنند ، دیگر مانند گذشته به راحتی روی سرمایه ی خود ریسک نمیکنند .
در این بین افرادی که مجبور به در اختیار داشتن فضایی به عنوان دفتر کار برای معرفی شغل خود و ظهور در جامعه ی کاری ، هستند باید با نکته سنجی و برنامه ریزی درست به فکر خرید یا رهن دفتر اداری باشند .
چرا که موضوع خرید یا رهن دفتر اداری و چرخاندن آن یکی از پرهزینه‌ ترین مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار جدید است که این هزینه‌ها شامل اجاره ماهیانه دفتر، میز و صندلی، تهویه، تجهیزات اداری، اینترنت و غیره است .
به خاطر همین هزینه‌های سرسام‌آور است که بسیاری از کارآفرینان کهنه‌کار به کارآفرینان تازه‌کار توصیه می‌کنند
که در ابتدای راه‌اندازی کسب و کار زیر بار این هزینه‌ها نروند و کار خود را بدون اجاره ی دفتر کار آغاز کنند.
تفاوت ساختمانها با برج ها و مجتمع های اداری و تجاری در هنگام خرید یا رهن دفتر اداری از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید . نوع ساختمانی که دفتر در آن قرار گرفته است بسیار قابل توجه میباشد. معمولا ساختمان های بلند و بزرگ به دلیل داشتن نگهبانی ، خدمات جانبی و نگهداری مناسب مطلوب تر هستند ، و به همین مراتب از قیمت نسبتا بالاتری نیز برخوردار هستند.
ولی باید به دو نکته توجه زیادی شود اول اینکه ساختمانی که انتخاب میکنید مدیریت فعال و کار امدی دارد؟ زیرا نبودن مدیر فعال در ساختمان هایی با تعداد زیاد واحد اداری مشکلات زیادی بوجود می آورد برای مثال همکاری نکردن دیگر واحد ها برای پرداخت شارژ به موقع و یا کم کاری مدیر در وصول شارژ باعث قطع شدن برق ، آب و مشکلات زیادی میشود.
از دیگر مواردی که قبل از خرید یا رهن دفتر اداری باید به آن توجه شود میزان شارژ ماهانه است. پرداخت شارژ بر اساس قانون حتمی است پس بهتر است از قبل برنامه ریزی مالی در این باره صورت گیرد زیرا برخی ساختمانها دارای مبلغ شارژ بالایی هستند که بعد از خرید پرداخت آن به عهده مالک است. این موضوع ممکن است در موقع اجاره دادن دفتر نیز تاثیر گذار باشد زیرا مبلغ بالای شارژ میتواند یک عامل مهم بازدارنده برای اجاره باشد.

املاک صنعتی هیراد با برترین برند املاک صنعتی با بیش از ۲۰ سال تجربه، با کادری مجرب و فایلینگ قوی جهت خرید ،فروش ، رهن و اجاره کارخانه، کارگاه ، سوله ، انبار ، دفتر اداری و…آماده مشاوره و تنظیم عقد قراداد با شما مشتریان محترم می باشد.

راههای ارتباطی ما :

www.Amlakhirad.com ، www.Hiradmelk.com

شماره تماس کارشناسان هیراد:

۶۶۸۱۱۶۰۰-۰۹۱۲۱۵۱۵۶۸۸

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرتان را بنویسید